Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Relacje

Bezpieczny Przedszkolak

We wtorek 8.10.2019 przedszkolaków z grupy „Słoneczka” odwiedziła pani Karolina Gurba, policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.
Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pani policjantka przybliżyła dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniała numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania
z nieznajomym. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Przypomniano również
o konieczności noszenia odblasków. Dzięki uprzejmości mamy Nikolki dzieci z naszego oddziału otrzymały odblaskowe zawieszki, które z radością przymocowały na swoich plecaczkach.
Istotnym z uwagi na dzisiejsze zagrożenia jest również kształtowanie takich zachowań
i postaw u dzieci, które umożliwią im unikanie zagrożeń, minimalizowanie ich oraz szukanie obrony i pomocy. Działaniem bezpośrednim wpływającym na poprawę bezpieczeństwa najmłodszych w naszej grupie było wspólne przygotowanie plakatu „Naucz mnie, kiedy mówić NIE”, które miało na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw mogących wypływać z kontaktów z osobami obcymi.

Bezpieczeństwo najmłodszych stanowi dla nas wszystkich największą wartość. Wiek przedszkolny jest dobrym czasem do wyrabiania u dzieci umiejętności i nawyków, które właściwie wdrożone zaowocują w dorosłym życiu.
Relacja 2019-10-29, 10:40 | autor: Małgorzata Powroźnik
Przedszkolowo.pl logo