Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Relacje

Świąteczne tradycje

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: przygotowanie ozdób, strojenie choinki, niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę, wspólna wieczerza, prezenty, wspaniała radosna atmosfera.
Kolejny rok na zaproszenie pana Burmistrza dzieci z całego przedszkola przygotowały ozdoby aby przystroić choinkę w ratuszu. Pod przepięknie ustrojoną choinką znalazły się prezenty, które mogły wylosować. Przy okazji wizyty w Urzędzie Miasta dzieci miały okazję przypomnieć sobie w jaki sposób pracują strażnicy miejscy. Oczywiście nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia z naszym patronem Ignacym Łukasiewiczem oraz przepiękną lampą naftową, która ozdabia nasze miasto i przypomina wszystkim że tu właśnie zapłonęła pierwsza na świecie lampa naftowa.
Wspólna wieczerza to już tradycja w naszym przedszkolu. Przy pięknie zastawionych stołach w blasku kolorowej choinki w uroczystości oprócz przedszkolaków, personelu brali udział Pan Dyrektor oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń, a także czas wspólnego posiłku, na który składały się tradycyjne wigilijne potrawy. Dzieci smakowały żurek z chlebem, pierogi ruskie z kapustą i śliwami. Śpiewem kolęd zakończyliśmy wigilijne spotkanie. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje podkreślały rangę tego spotkania. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.
Niech Nowy Rok 2020 przyniesie nam zdrowie, miłość oraz wszelką pomyślność i składa się jedynie z sukcesów i szczęśliwych chwil!!!

Relacja 2020-01-07, 11:40 | autor: Małgorzata Powroźnik
Przedszkolowo.pl logo